Rušení nočního klidu…

Páteční a sobotní večery jsou v našich domech zatíženy nadměrným hlukem z ulice… situaci se snažíme již dlouhodobě řešit opakovaným voláním na městskou policii, jak nám bylo z magistrátu města doporučeno.

Doufáme, že se podaří situaci zlepšit.


Mladík v Kladně rušil noční klid, poté nadával a vyhrožoval strážníkům


Odpověď městské policie přes messengera “Město Kladno” – pondělí 26.8.2019:

Dobrý den, pane Prchale, níže Vám zasílám vyjádření Městské policie Kladno: O problému v ul. Poděbradova samozřejmě víme, stejný problém je na více místech ve městě, bohužel, když 30 lidí vyjde z podniku na ulici zakouřit si, stačí, že mezi sebou jen hovoří a pro okolo bydlící obyvatele je to nepříjemné a to hlavně za letních teplých nocí. Strážníci ani policisté nemohou lidem zakázat, aby na ulici z podniku nevycházeli, naopak, když se začne situace řešit, lidé vesměs pod vlivem alkoholu začnou být ještě více hlučnější a pokřikují na policii, viz video, které jste zaslal. Hlídka strážníků, policistů není schopna sama uklidnit cca 30 osob, proto je povinna si přivolat posily a to trvá samozřejmě několik minut i více, když v souběhu je ten samý problém na druhé straně města. Chvilku po uvedeném problému v ul. Poděbradova se poprali návštěvníci nedaleké restaurace. Samotné řešení údajného rušení nočního klidu také trvá nějakou dobu, záleží na složení typu lidí, které tyto podniky navštěvují, někdy se v klidu rozejdou, někdy naopak provokují. Tím se samozřejmě nezbavujeme odpovědnosti, chceme jen upozornit, že problémy, které tam policie bude řešit nepřestanou, dokud tam noční podnik bude v provozu. Samozřejmě budeme provádět kontroly a při vzniklém problému se budeme snažit na místo nasměrovat více hlídek, aby se urychlilo řešení vzniklého problému. Hezký den.  Městská policie - vyrozumění - 2018 (177,5 KiB, 111 hits)


https://mestokladno.cz/obecne-zavazna-vyhlaska-statutarniho-mesta-kladna-c-49-18-quot-o-regulaci-ruseni-nocniho-klidu-quot/d-1468849

https://mestokladno.cz/obecne-zavazna-vyhlaska-c-49-12-quot-o-regulaci-ruseni-nocniho-klidu-quot/d-1427609